Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská nemocnice začala využívat nové logo, symbolikou se přibližuje kraji i městu

Nové logo začala ode dneška využívat Kroměřížská nemocnice. Jeho podoba vznikla jako zaměstnanecké dílo a před několika týdny ji schválilo představenstvo společnosti. Důvodem pro změnu grafické značky byl fakt, že původní logo už neodpovídalo současným nárokům. Pro zdravotnické zařízení je to významný krok směrem k moderní a jednotné vizuální prezentaci nemocnice na veřejnosti.

„Základem nového logotypu je symbol čtyř čtverců, které dohromady spojuje bílý nemocniční kříž. Obsahem vizuálního sdělení je idea propojení Kroměřížské nemocnice a Zlínského kraje jako jejího zakladatele, přičemž společnou myšlenkou a úsilím je pomoc pacientům, záchrana jejich života a zdraví,“ vysvětlil autor nového logotypu Dalibor Peřina. Mírně zaoblené rohy čtverců mají podle jeho slov vzbuzovat pocit bezpečí a odkazovat na vstřícnost při poskytování zdravotní péče. Jejich symbolika koresponduje právě s prvky loga Zlínského kraje, které je taktéž tvořeno čtyřmi čtverci. „Žlutá barva je zvolena podle barevného provedení současného logotypu města Kroměříže, stejně tak lze ale nalézt žluté prvky v městském znaku. Je to opět odkaz na sounáležitost nemocnice s městem a regionem, pro který zajišťuje zdravotnickou péči,“ doplnil Peřina.

Důvodem pro změnu grafické značky organizace bylo obtížné využití původního loga v rámci současné prezentace zdravotnického zařízení a také snaha o jednotné vystupování v rámci zdravotnických zařízení pod hlavičkou Zlínského kraje. Logo je platné od 1. října 2018, jeho implementace bude postupná a pravidla pro jeho využití se řídí design manuálem, který je zpracovaný a je spolu s logem volně ke stažení na webových stránkách Kroměřížské nemocnice.

 

Logo je společně s design manuálem k dispozici zde.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy