Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Nemocnice modernizuje lůžkový fond, elektricky polohovatelné postele ocení pacienti i personál

Kompletní modernizaci celého lůžkového fondu zahájila v letošním roce Kroměřížská nemocnice. Během dvou až tří let plánuje nahradit téměř 400 postelí moderními elektricky polohovatelnými lůžky. Na jaře letošního roku nemocnice nakoupila 120 lůžek s příslušenstvím včetně antidekubitních matrací, které pomáhají předcházet vzniku proleženin. Moderní postele už v Kroměříži slouží například na interním, gynekologicko-porodnickém, chirurgickém, ortopedickém nebo urologickém oddělení. Zdravotnické zařízení za první část lůžek zaplatilo bezmála 8 milionů korun z vlastních zdrojů.

 

„Novými lůžky a matracemi postupně nahrazujeme starší postele, kterým chybělo elektrické polohování. Pokud tedy pacient potřeboval zvýšit nebo snížit hlavovou část lůžka, musel zavolat sestru, která postel upravila manuálně. U nových elektricky polohovatelných lůžek stačí použít ovladač, který obslouží personál nebo jednoduše i pacient sám. Navíc je možné nezávisle polohovat i nožní část a podle potřeby nastavit i výšku celé postele. Je to bezesporu další krok ke zvýšení kvality poskytované péče, naši pacienti ocení především větší pohodlí během hospitalizace na lůžku,“ uvedla Marie Christovová, hlavní sestra Kroměřížské nemocnice.

 

Zkušenosti s moderními elektricky polohovatelnými lůžky už mají pacienti i personál například na Gynekologicko-porodnickém oddělení Kroměřížské nemocnice. „S novými postelemi i matracemi je komfort našich pacientek výrazně vyšší. Zejména maminky oceňují možnost polohování nohou, které jim po porodu často otékají a zvýšená pozice jim přináší úlevu. Pro naše sestřičky bylo manuální polohování lůžek zvláště u lidí s vyšší váhou náročné, takže i pro ně jsou nové postele výraznou změnou k lepšímu,“ popsala Klára Čečatková, vrchní sestra oddělení.

 

V rámci obměny první třetiny lůžkového fondu nakoupila Kroměřížská nemocnice nová elektricky polohovatelná lůžka pro standardní péči, speciální resuscitační lůžka s možností bočního náklonu a zabudovanou váhou pro oddělení intenzivní péče, pasivní antidekubitní matrace, transportní lehátka, dětské postýlky a k lůžkům také nemocniční stolky s jídelní deskou pro pohodlnější stravování ležících pacientů. Další lůžka by nemocnice mohla pořídit ještě letos nebo začátkem příštího roku a zbývající část obměny by pak přišla na řadu v roce 2019 nebo 2020. Vyřazené postele nemocnice nabídla k využití některým dalším institucím ve zdravotních a sociálních službách.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy