Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Stavba omezila dopravu v areálu, nemocnice prosí řidiče o pochopení a ukázněnost

Dopravní situace v Kroměřížské nemocnici je složitější v souvislosti se stavebními pracemi, které se v areálu rozběhly od počátku letošního června. Stavební ruch souvisí s budováním nového pracoviště magnetické rezonance. S jeho otevřením se obyvatelům Kroměříže a jejího širšího okolí uleví, nebudou totiž muset za vyšetřením dojíždět do vzdálenějších zdravotnických zařízení. Vedení nemocnice proto prosí pacienty a návštěvníky o pochopení a trpělivost, a rovněž o respektování dopravního značení a ukázněnost při průjezdu a parkování v celém nemocničním areálu.

 

Nová přístavba pavilonu chirurgických oborů, která vyrůstá uprostřed nemocnice, poskytne nezbytné zázemí pro pracoviště magnetické rezonance. Tato moderní diagnostická technologie v regionu doposud citelně chybí a pacienti musejí k vyšetření dojíždět do vzdálenějších zdravotnických zařízení ve Zlíně, Uherském Hradišti nebo Prostějově.

 

Přístavbu pro magnetickou rezonanci financuje Zlínský kraj. Stát by měla 90 milionů korun a bude přímo propojena s pavilonem chirurgických oborů. Částečně už byla kvůli stavbě demolována budova D, v níž nyní sídlí ortoptická a oční ambulance. Ta se později rovněž přesune do prostor nové přístavby a bude mít přímou návaznost na dětské oddělení sídlící v budově A. Přístavba bude mít dvě nadzemní a jedno podzemní podlaží, součástí stavby budou rovněž dva nové evakuační výtahy a únikové schodiště obsluhující všechna patra současného chirurgického pavilonu.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy