Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

České špičky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku přijely na výroční kongres do Kroměříže

Více než pět set odborníků v oboru otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku přijelo na třídenní výroční kongres, který dnes začal v Kroměříži. Během večerního slavnostního zahájení v prostorách Domu kultury účastníky pozdravili Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje, Jaroslav Němec, starosta Města Kroměříž a Lenka Mergenthalová, ředitelka Kroměřížské nemocnice, a.s. Čestnou přednášku na téma nové léčby spánkové apnoe vedl profesor Karl Hörmann z univerzitní nemocnice v německém Mannheimu. Letošní 80. kongres České společnosti otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku ČLS JEP pokračuje ve čtvrtek a v pátek odborným programem, v němž vystoupí české špičky této oblasti medicíny.

 

„Je to velká čest, že se nám podařilo tuto významnou celostátní odbornou akci přivést do Kroměříže. Nosným tématem letošního programu je rinologie, zabývající se onemocněními nosních a paranazálních dutin, a také problematika nádorů hlavy a krku,“ popsal Ivan Pár, prezident kongresu a primář Otorinolaryngologického oddělení Kroměřížskké nemocnice. Podle jeho slov se kongresu v Kroměříži účastní nejvýznamnější odborníci ze všech otorinolaryngologických pracovišť v zemi a je to tedy skvělá příležitost předat si nejnovější zkušenosti z diagnostiky a léčby usních, nosních a krčních chorob. Svou samostatnou sekci mají na kongresu vedle lékařů také zdravotní sestry a další nelékařští zdravotničtí profesionálové pracující v oboru.

 

Více informací o právě probíhajícím 80. kongresu České společnosti otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku ČLS JEP v Kroměříži lze najít na stránkách www.orl2018.cz.

 

Fotoalbum akce najdete zde:

80. kongres České společnosti ORL

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy