Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Dopravní situaci v areálu nemocnice zkomplikují na příštích šest měsíců stavby

O něco složitější bude od počátku letošního června dopravní situace v areálu Kroměřížské nemocnice a.s., jejímž zakladatelem je Zlínský kraj. Začnou tam totiž stavební práce, které jsou nezbytné pro vybudování pracoviště magnetické rezonance. Diagnostická technologie, která v regionu doposud chyběla, bude umístěna v nové přístavbě propojené s pavilonem chirurgických oborů. S tím souvisejí i práce na rekonstrukci trafostanice v nemocničním areálu. Oba tyto projekty budou znamenat větší pohyb nákladních vozidel v nemocnici, v září se k nim ještě přidá budování nového parkoviště na místě bývalé mazutové kotelny v prostoru před záchytnou stanicí.

 

„Předpokládáme, že všechny tyto úpravy zasáhnou do života nemocnice a do dopravní situace v areálu našeho zdravotnického zařízení na šest měsíců, tedy až do listopadu letošního roku. Snažíme se ale minimalizovat dopad na naše pacienty, proto jsme vyřídili s Městem Kroměříž rezidenční karty pro naše zaměstnance tak, aby mohli parkovat před areálem v Albertově ulici a nezahušťovali provoz uvnitř,“ popsala Blanka Šimůnková, provozní náměstkyně Kroměřížské nemocnice.

 

Stavební práce budou zahájeny v pondělí 4. června 2018. Přístavbu pro magnetickou rezonanci financuje Zlínský kraj, stát by měla 90 milionů korun a bude přímo propojena s pavilonem chirurgických oborů. Částečně bude kvůli stavbě demolována budova, v níž nyní sídlí ortoptická a oční ambulance, která se později rovněž přesune do prostor nové přístavby.

 

Úpravy v této souvislosti čekají i trafostanici umístěnou v samostatném objektu za lékárnou u výjezdové brány. Kromě fasády se změní i její dispoziční řešení, ale vymění se především zastaralá technologie včetně náhradního zdroje, aby byl v případě poruchy zajištěn provoz nemocnice. Kraj za rekonstrukci trafostanice zaplatí 16 milionů korun.

 

Nových 62 parkovacích míst pro pacienty vznikne na podzim hned za vjezdem do nemocničního areálu v prostoru před záchytnou stanicí. Nemocnice začne parkoviště budovat v září, dokončeno by mělo být v listopadu letošního roku. Kraj by měl do těchto úprav investovat 9 milionů korun. 

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy