Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Zdravotníci z nemocnice nabídli vyšetření v rámci Mezinárodního dne ošetřovatelství

Asi tři stovky zájemců dnes zamířily do kroměřížského domu kultury na Mezinárodní den ošetřovatelství, který tradičně pořádá Střední zdravotnická škola Kroměříž. Lidé tak mohli využít příležitost nechat se bez objednání a dlouhého čekání vyšetřit a věnovat tak čas svému vlastnímu zdraví. Odborníci z Kroměřížské nemocnice nabídli příchozím vyšetření plic nebo kontrolu znamének, radili s používáním rehabilitačních pomůcek, poskytli zájemcům informace v oborech ortopedie, plicního a kožního lékařství, pediatrie, gynekologie, fyzioterapie a ošetřovatelské péče.

 

„Snažím se svému zdraví věnovat soustavně. Daří se mi třicet let držet si stejnou váhu, sladím jen medem, jím hodně ryby a zeleninu. Třikrát týdně si také sám měřím krevní tlak. Dnes jsem přišel na spirometrii, chtěl jsem si nechat změřit, jak mi fungují plíce. Podobné akce by jistě uvítali lidé i v menších obcích v regionu,“ uvedl pětašedesátiletý Oldřich Bambásek z Holešova.

 

Podobné akce jsou podle Marie Christovové, hlavní sestry Kroměřížské nemocnice vyhledávané a oblíbené zejména u starších lidí. „Je to pro ně vítaný program. Mohou si tu nechat změřit krevní tlak a cukr nebo cholesterol, ochutnat zdravou výživu, konzultovat své zdravotní potíže, vyzkoušet si kompenzační pomůcky, a to všechno na jednom místě a prakticky bez čekání,“ doplnila. Mezinárodní den ošetřovatelství se letos konal už posedmnácté.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy