Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská záchytka je stále plná

Protialkoholní záchytná stanice v Kroměřížské nemocnici i v loňském roce „hostila“ téměř 1400 klientů. Podobný počet lidí se v posledních letech opakuje, letos to na konci března to bylo již 389 lidí.

 

Od 1. ledna 2018 se zvedla cena záchytu z původních 950 na 1300 korun. Na počtu zachycených se to nijak neprojevilo. Důvodem je mimo jiné i to, že nejčastějšími „návštěvníky“ záchytky jsou lidé, kteří tam končí opakovaně a pobyt v tomto zařízení nezaplatí. „Neuhrazené pohledávky činily k 31. 3. 2018 téměř 36 milionů korun,“ uvedla ředitelka Kroměřížské nemocnice MUDr. Lenka Mergenthalová a dodala: „Obecně mohu říci, že zaplatí vždy zhruba 30 procent osob, které byly ošetřeny. Většinou se jedná o náhodné klienty, kteří se na stanici ocitnou jen jednou. Nechtějí mít dluhy a často se za takový pobyt stydí.“

 

Ukázkovým příkladem je člověk, který za posledních deset let „navštívil“ záchytnou stanici 103krát. Nejvíce klientů je samozřejmě ze Zlínského kraje, část je také z kraje Jihomoravského či Olomouckého, v loňském roce zde bylo také 49 cizinců. V současné době je na záchytné stanici k dispozici sedm míst ve čtyřech pokojích. „Máme tady různé klienty. Někteří jsou agresivní, jiní klidnější, téměř všichni ale nejsou schopni ani chůze. Největším problémem je ta agresivita, příjem často probíhá za asistence městské nebo státní policie,“ konstatoval vedoucí lékař záchytné stanice MUDr. Martin Kuhn.

 

Za rok 2017 jsou v evidenci stanice také čtyři záchyty mladistvých. Ve dvou případech se jedná o tutéž osobu, které v době záchytu bylo 16 let.

              

 

Další informace:

    

Mgr. Dana Lipovská

tisková mluvčí Nemocnic Zlínského kraje

 

Tel.: 577 552 440

dana.lipovska@bnzlin.cz

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy