Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Trafostanici v Kroměřížské nemocnici čeká rekonstrukce

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rekonstrukci trafostanice a náhradního zdroje v Kroměřížské nemocnici schválila Rada Zlínského kraje. Trafostanice se nachází v samostatně stojící budově CH v areálu nemocnice. Její rekonstrukce bude zahrnovat úpravy exteriéru, dispozičního řešení a výměnu instalovaného technologického vybavení.

 

„Stávající trafostanice obsahuje dvě trafa z roku 1992. V případě poruchy jednoho z nich by vzhledem k jejich stáří nebyla možná jakákoliv oprava, neboť kapacita jednoho trafa by byla nedostačující pro plný provoz nemocnice a ten by musel být omezen. Náhradní zdroj by pokryl výpadek elektrické energie jen částečně. Proto je nutné přistoupit k zásadní rekonstrukci a modernizaci celé trafostanice včetně náhradního zdroje,“ vysvětlil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

 

Rekonstrukce bude vzhledem k nutnosti nepřetržité dodávky proudu probíhat ve více fázích tak, aby byl co nejméně omezen provoz trafostanice i náhradního zdroje. Náklady na její realizaci dosáhnou téměř 16 milionů korun. Rekonstrukce bude součástí větší investiční akce, která řeší přístavbu nemocniční budovy A pro budoucí umístění magnetické rezonance. Celá tato akce přijde na 106,3 milionu korun. Se zahájením stavebních prací se počítá v červnu letošního roku a s jejich dokončením na jaře 2019.

 

Zpracoval: Jan Vandík

 

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy