Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Malé pacienty rozptýlí další veselá trička

Patnáct veselých triček získalo dětské oddělení Kroměřížské nemocnice a.s., jejímž zakladatelem je Zlínský kraj. Již podruhé je pro naši nemocnici vytvořila návrhářka Marie Zelená, která je díky finanční pomoci sponzorů oddělení darovala.


„Moc za tento milý dárek děkujeme, protože malí pacienti skutečně vnímají prostředí nemocnice s větším klidem, pokud k nim personál přijde v tomto veselém oblečení. Odpoutává jejich pozornost, takže jsou více v klidu,“ zhodnotila s úsměvem Lenka Mergenthalová, místopředsedkyně představenstva Kroměřížské nemocnice.


Jak uvádí sama návrhářka, která obrázky osobně kreslí, hlavním cílem této originální kolekce je odvádět pozornost dětí od vyšetření v nemocničním prostředí a i přes mnohdy nepříjemnou situaci jim vykouzlit úsměv na tváři.


Marie Zelená tvoří zástěrky s veselými obrázky, které si lékařský personál obléká na klasický bílý plášť, a také halenky a šaty s obrázky pro lékařky a sestry.  Celkem je vytvořeno 25 druhů různých obrázků, kdy každý z nich tvoří samostatný příběh, o kterém může lékař či sestra s dítětem mluvit. Tím mu dodá důvěru, že je pro něho kamarádem, který mu nechce ublížit.

 

Kroměřížská nemocnice tímto srdečně děkuje Rotary Clubu Valtice a SK Ante, díky nimž dětské oddělení získalo veselá trička sponzorsky. K veselému oblečení pro dětské lékaře získalo oddělení pro malé pacienty také omalovánky se stejnými obrázky jako jsou na tričkách či zástěrkách. Tím se podle autorky ještě více propojí spolupráce dětí a důvěra s lékaři nebo sestrami. Pro naše malé pacienty jsme 140 kusů dostali jako dárek diváků  Adventního večera, který pořádala autorka Marie Zelená.
 tricka_3_2000.jpg

 

Další informace:

    Veronika Klímová
    PR manažer Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy