Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská nemocnice získala Certifikát kvality a bezpečí

Velký úspěch zaznamenala v úterý 5. prosince Kroměřížská nemocnice a.s., jejímž zakladatelem je Zlínský kraj. Na základě externího hodnocení společností Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví, která provedla audit na všech odděleních i ve všech provozech, získala Kroměřížská nemocnice Certifikát kvality a bezpečí s platností na tři roky. Je to doklad o tom, že nemocnice poskytuje kvalitní a bezpečnou zdravotní péči.


„Velký dík patří všem našim zaměstnancům, díky nimž toto externí hodnocení dopadlo na výbornou. Zároveň je to potvrzení obrovského úsilí všech, kteří mají snahu péči o pacienty zlepšovat a docílit toho, aby se u nás cítili komfortně a bezpečně,“ ocenila proběhlý audit místopředsedkyně představenstva Lenka Mergenthalová.


Zároveň vyjádřila poděkování Vsetínské nemocnici a.s., která v počátku příprav podpořila Kroměřížskou nemocnici svými zkušenostmi a podporou v oblasti akreditačního šetření.


Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví s.r.o. získala v říjnu 2012 oprávnění Ministerstva zdravotnictví k provádění externího hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče, pro druhy zdravotní péče dle ustanovení § 5 odst. 2 písm. f) až h) zákona č. 372/2011 Sb.


Certifikát kvality a bezpečí je v pořadí již třetím certifikátem, kterého Kroměřížská nemocnice a.s. dosáhla. Certifikátem externího klinického hodnocení ze strany společnosti OLE audity se pyšní Radiodiagnostické oddělení, Centrální laboratorní služby jsou akreditovány Českým institutem pro akreditaci. Ve stravovacím provozu je zaveden a pravidelně auditován systém kritických bodů HACCP.

 

certifikat_bezpeci.jpg

 

Další informace:

Veronika Klímová

asistentka pro oblast řízení kvality
PR manažer Kroměřížské nemocnice a.s.
Tel.: (+420) 731 640 437
E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy