Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská nemocnice má opět dva oceněné zdravotníky

Deset zdravotníků bylo v pondělí 13. listopadu oceněno ve 4. ročníku ankety Pracovník roku ve zdravotních službách Zlínského kraje, nad níž převzal záštitu hejtman Jiří Čunek. Byly vyhlášeny dvě kategorie: lékař a nelékařský zdravotnický personál. Z každé kategorie byli oceněni tři jedinci, kteří obdrželi finanční dar 10 tisíc korun, a dalším čtyřem zdravotníkům byl udělen diplom za mimořádný přínos v oblasti zdravotních služeb. Celkem bylo podáno 40 návrhů na ocenění.

 

Za Kroměřížskou nemocnici získal v kategorii Lékař ocenění dlouholetý primář interního oddělení MUDr. Pavel Třeštík, čestné ocenění za mimořádný přínos v oblasti zdravotních služeb pak získal vedoucí Dopravní zdravotní služby Kroměřížské nemocnice a.s. Radoslav Daniel.

V rámci slavnostního ceremoniálu hejtman udělil Záslužné vyznamenání 1. stupně za mimořádné a výjimečné zásluhy v oblasti oftalmologie docentu Karlu Kuběnovi, zakladateli zlínské tradice špičkového očního lékařství, a to přesně v den jeho devadesátých narozenin.

„To, že existuje toto oceňování zdravotníků, je nasnadě, protože když je člověk nemocen, ať už fyzicky nebo psychicky, jsou zdravotníci těmi, kdo zprostředkovávají kontakt s určitou nadějí. Dokáží se vcítit do pocitů člověka, kterému je těžko nebo úzko,“ řekl hejtman Jiří Čunek na adresu lidí, kteří pracují v zdravotních službách a na ocenění je navrhla buď pacientská veřejnost, anebo jejich kolegové a vedení nemocnic.

 

S využitím zprávy Zlínského kraje, foto: Zlínský kraj/Jiří Balát

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy