Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Vláda potvrdila 2000 korun od července pro sestry ve směnném provozu u lůžka

Vláda ve středu 31. května potvrdila vyčlenění prostředků na příplatky pro zdravotní sestry.

 

„Z dlouholetých zkušeností ve vedení nemocnice vím, že směny u lůžka pacienta patří k nejnáročnějším službám zdravotnického personálu vůbec. Od 1. července letošního roku proto dostanou přidáno všechny sestry u lůžka ve směnném provozu 2 000 korun, a to bez ohledu na to, zda pracují ve státní nebo soukromé nemocnici, přesně jak jsem slíbil," uvedl po jednání vlády ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.

 

U přímo řízených nemocnic ministerstva se bude jednat o příplatek za směnnost, soukromé nemocnice pak budou moci čerpat 2 000 korun za směnu pro sestru u lůžka z dotačního programu, kam se o něj budou moci přihlásit.

 

„Tento dotační program bude pro soukromé nemocnice připraven do 1. července, o jeho startu budou nemocnice informovány. 600 milionů korun na splnění tohoto plánu právě vyhradila vláda ze státního rozpočtu, dalších 400 milionů potřebných pro soukromé nemocnice půjde z rezerv našeho ministerstva,“ vysvětlil postup ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík a dodal, že celoroční náklady na takové navýšení budou zhruba dvě miliardy korun.

 

Pro rok 2018 už s výdaji na příplatky sestrám za směnný provoz u lůžka bude počítat úhradová vyhláška.


Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy