Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

OD 1. KVĚTNA JE PŘEDSEDOU PŘEDSTAVENSTEV VŠECH NEMOCNIC MUDR. RADOMÍR MARÁČEK

Personální změny v představenstvech všech krajských nemocnic schválila valná hromada složená z radních Zlínského kraje, který je jediným akcionářem. Předsedou v představenstvech všech nemocnic je MUDr. Radomír Maráček, který bude zároveň i ředitelem Baťovy nemocnice ve Zlíně.

 

maracek.jpg

 

„Rada v roli jediného akcionáře odvolala jednotlivé členy představenstev všech nemocnic, kromě stávajících ředitelů. Ti zůstávají ve svých pozicích, paní doktorka Mergenthalová v Kroměříži, pan doktor Sládek v Uherském Hradišti a stejně tak i paní inženýrka Prousková na Vsetíně. Odvolaným členům představenstev bude nabídnuto, aby pracovali v pozicích náměstků jednotlivých nemocnic. Kromě doktora Maráčka, který bude ve všech představenstvech nemocnice, bude v představenstvech i Mgr. Lucie Štěpánková," řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

 

„Pokud je jeden předseda představenstva ve všech čtyřech nemocnicích, tak odpovídá radě kraje spolu s vedením nemocnice za chod všech nemocnic. Chci, abychom nemocnice propojili do určitého koncernu. Nemocnice mají poskytovat stejně dobrou službu pro každého občana tohoto kraje, proto není možné, aby fungovaly odděleně jako samostatné obchodní společnosti bez vazeb na ostatní," pokračoval hejtman.

 

Mezi první kroky nového předsedy byla hned v den nástupu do funkce návštěva všech krajských nemocnic a setkání s primariáty.

 

„Nového předsedu představenstev krajských nemocnic osobně představím všem primářským sborům, protože všechny primáře považuji za součást vedení nemocnic," řekl hejtman.

 

Do 31. října musí předseda představenstva předložit plán, jakým směrem se budou krajské nemocnice dál rozvíjet jak po investiční, tak i po odborné stránce.

 

Další informace:
Renata Janečková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161

 

Zdroj a foto: Zlínský kraj

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy