Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská nemocnice chystá opět akce k prevenci melanomu

 

melanom_2017_1_stranka001.png

 

 

Evropský den melanomu si v letošním roce připomenou opět také zdravotníci Kroměřížské nemocnice, jejímž zakladatelem je Zlínský kraj. A vzhledem k úspěchu a zájmu, který provázel předešlé ročníky, budou prevenci tohoto rizika věnovány hned dva dny v měsíci květnu.


S přibývajícími slunečnými dny stoupá i doba vystavení kůže slunečnímu záření a objevují se také první sluneční ekzémy. Proto je nyní vhodné navštívit poradnu pro pigmentové névy, kde odborníci vyšetří a zanalyzují znaménka a další pigmenty na kůži.


Součástí vyšetření kůže bude také poradenství o vhodném ošetřování kůže a výběru lékařské kosmetiky. Důležité je tuto prevenci nepodcenit zejména v případě, že se objeví zvětšování, svědění nebo dokonce krvácení ze znamének. V takovém případě totiž může jít i o život.


Specializované vyšetření znamének se v Kroměřížské nemocnici uskuteční ve dnech 9. a 10. května. V první termín mohou zájemci o vyšetření dorazit mezi 8. a 12. hodinou přímo do dermatovenerologické ambulance v budově B, druhý den akce proběhne v nové lékárně sídlící v budově vrátnice. Tady bude přítomná kožní lékařka mezi 10. a 14. hodinou, která zájemce vyšetří a případně objedná k dalším vyšetřením.


Celá akce prevence vzniku melanomu pak bude po oba dny podpořena akčním prodejem specializovaných přípravků určených k bezpečnému slunění právě v lékárnách Kroměřížské nemocnice.

 

PŘIJĎTE SI NECHAT VYŠETŘIT MATEŘSKÁ ZNAMÉNKA

 

KDE: Kožní ambulance (1. patro budova B )
KDY: 9. 5. 2017 8.00 - 12.00 hod.

 

KDE: Nová lékárna (u výjezdové brány)
KDY: 10. 5. 2017 10.00 - 14.00 hod.

 

Další informace pro média:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy