Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Nahoru

Vedení Kroměřížské nemocnice se zúčastnilo zahájení maturit pro studenty zdravotnických oborů

Pondělí odpoledne, 24. dubna 2017, den, který zůstane v paměti mnoha studentů jako velmi významný. Skládají maturitní zkoušku, respektive, její odbornou část. Pokud se podaří, zúročí tím několik let svého studia a mají velkou šanci stát se v budoucnu dobrými zdravotníky. Střední zdravotnická škola v Kroměříži letos vedle dvou tříd pro obor zdravotnický asistent otevřela i jednu pro zájemce o sociální činnost.

 

Praktickou zkoušku pravidelně studenti vykonávají na odděleních Kroměřížské nemocnice a.s., jejímž zakladatelem je Zlínský kraj. Při zahájení praktického dne je povzbudila i MUDr. Lenka Mergenthalová, MBA, předsedkyně představenstva nemocnice. Coby lékařka budoucím zdravotníkům popřála hodně úspěchů ke zkoušce a povzbudila je v dalších krocích v rámci pracovního rozhodování:

 

„Po maturitě mohou v KMN pracovat jako zdravotničtí asistenti – mají sice méně pravomocí, než všeobecná sestra, ale jsou i tak velmi platnými členy ošetřovatelského týmu, navíc samozřejmě mohou dále studovat.“

 

„Někdy to slovo je víc, než jakýkoli výkon, který u pacienta uděláte. Snažte se proto nestresovat a ke zkoušce přistupovat v klidu a zodpovědně,“ doplnila při zahájení ředitelka školy PhDr. Ludmila Hanáková.

 

Při následné diskusi vedení nemocnice s vedením zdravotnické školy byla současně diskutována otázka dalších kroků, kterými se z absolventů zdravotnické školy mohu stát zaměstnanci Kroměřížské nemocnice. Ve skutečnosti se pouze malé procento zdravotnických asistentů vrhne rovnou do práce. 95% z nich totiž míří doplnit své vzdělání na některé z odborných vysokých škol.

 

„Na základě statistik z dřívějších let dokážeme určit, že to procento je velice nízké, protože prioritou našich absolventů je studovat. Nabídka pomaturitního vzdělávání je poměrně široká a směřuje k tomu i systém zdravotnického vzdělávání. I když možná se stane, že se tento trend se změnou legislativy otočí, ale zatím to tomu tak nenasvědčuje,“ vyjádřila se ředitelka školy Hanáková.

 

„Nemocnice má o zdravotnické asistenty velký zájem, stipendijní program směřovaný dosud na všeobecné sestry chceme nabídnout i budoucím zdravotnickým asistentům. Připravujeme i změnu nástupních podmínek zdravotnického asistenta,“ dodala Mergenthalová s tím, že pro prázdninové období a volné dny nabízí nemocnice studentům 3. a 4. ročníků Střední zdravotnické školy v Kroměříži možnost brigády na různých odděleních.

 

 

Veronika Hollerová

tisková mluvčí

 

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy