Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Vedení Kroměřížské nemocnice se zúčastnilo zahájení maturit pro studenty zdravotnických oborů

Pondělí odpoledne, 24. dubna 2017, den, který zůstane v paměti mnoha studentů jako velmi významný. Skládají maturitní zkoušku, respektive, její odbornou část. Pokud se podaří, zúročí tím několik let svého studia a mají velkou šanci stát se v budoucnu dobrými zdravotníky. Střední zdravotnická škola v Kroměříži letos vedle dvou tříd pro obor zdravotnický asistent otevřela i jednu pro zájemce o sociální činnost.

 

Praktickou zkoušku pravidelně studenti vykonávají na odděleních Kroměřížské nemocnice a.s., jejímž zakladatelem je Zlínský kraj. Při zahájení praktického dne je povzbudila i MUDr. Lenka Mergenthalová, MBA, předsedkyně představenstva nemocnice. Coby lékařka budoucím zdravotníkům popřála hodně úspěchů ke zkoušce a povzbudila je v dalších krocích v rámci pracovního rozhodování:

 

„Po maturitě mohou v KMN pracovat jako zdravotničtí asistenti – mají sice méně pravomocí, než všeobecná sestra, ale jsou i tak velmi platnými členy ošetřovatelského týmu, navíc samozřejmě mohou dále studovat.“

 

„Někdy to slovo je víc, než jakýkoli výkon, který u pacienta uděláte. Snažte se proto nestresovat a ke zkoušce přistupovat v klidu a zodpovědně,“ doplnila při zahájení ředitelka školy PhDr. Ludmila Hanáková.

 

Při následné diskusi vedení nemocnice s vedením zdravotnické školy byla současně diskutována otázka dalších kroků, kterými se z absolventů zdravotnické školy mohu stát zaměstnanci Kroměřížské nemocnice. Ve skutečnosti se pouze malé procento zdravotnických asistentů vrhne rovnou do práce. 95% z nich totiž míří doplnit své vzdělání na některé z odborných vysokých škol.

 

„Na základě statistik z dřívějších let dokážeme určit, že to procento je velice nízké, protože prioritou našich absolventů je studovat. Nabídka pomaturitního vzdělávání je poměrně široká a směřuje k tomu i systém zdravotnického vzdělávání. I když možná se stane, že se tento trend se změnou legislativy otočí, ale zatím to tomu tak nenasvědčuje,“ vyjádřila se ředitelka školy Hanáková.

 

„Nemocnice má o zdravotnické asistenty velký zájem, stipendijní program směřovaný dosud na všeobecné sestry chceme nabídnout i budoucím zdravotnickým asistentům. Připravujeme i změnu nástupních podmínek zdravotnického asistenta,“ dodala Mergenthalová s tím, že pro prázdninové období a volné dny nabízí nemocnice studentům 3. a 4. ročníků Střední zdravotnické školy v Kroměříži možnost brigády na různých odděleních.

 

 

Veronika Hollerová

tisková mluvčí

 

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy