Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská nemocnice završila projekt Společně pro naše rodiče

Nedostatek lůžek následné péče v okrese Kroměříž vedl Kroměřížskou nemocnici a.s., jejímž zakladatelem je Zlínský kraj, v roce 2016 k realizaci projektu Společně pro naše rodiče. Cílem bylo komfortně vybavit oddělení následné péče novým zařízením - elektrickými polohovatelnými lůžky. Slavností spuštění projektu, který má za sebou již několik týdnů zkušebního provozu, se uskuteční ve čtvrtek 30. března 2017 v 10.00 hod otevřením Oddělením ošetřovatelské péče.

„Ke zprovoznění oddělení ošetřovatelské péče jsme přistoupili především z toho důvodu, že tento typ lůžek v okrese Kroměříž je zcela nedostačující, “ uvedla předsedkyně představenstva MUDr. Lenka Mergenthalová, MBA.

 

S financováním pomohly obce i soukromé firmy

 

Na vybavení oddělení se velkou měrou podílela řada obcí přilehlého regionu. Významnou podporu nemocnice zaznamenala také z řad soukromých firem, vše ve výši 637 278,-Kč. Kroměřížská nemocnice k realizaci přispěla částkou téměř 160 tis. Kč.

 

Kroměřížská nemocnice v současné době disponuje 371 lůžky akutní péče. Úspěšným krokem byla dohoda v loňském roce s největším plátcem Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Nemocnice tak zajistila 20 lůžek ošetřovatelské péče, u ostatních zdravotních pojišťoven (vyjma České průmyslové zdravotní pojišťovny) 20 lůžek ošetřovatelské péče a 20 následné lůžkové péče. Z hlediska pokrytí tento typ lůžek v regionu v současné době poskytuje pouze Nemocnice Milosrdných sester na Malém Vale v Kroměříži.

 

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy