Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Nadace Křižovatka předala Kroměřížské nemocnici 10 monitorů dechu

Deset nových monitorů dechu získalo ve čtvrtek Dětské a novorozenecké oddělení Kroměřížské nemocnice a.s., jejímž zakladatelem je Zlínský kraj. Přístroje Babysense získalo oddělení díky Nadaci Křižovatka, která získala od sponzorů finance na jejich nákup. Konkrétně pro Kroměřížskou nemocnici poskytly prostředky společnosti České dráhy, a.s. a Plastika, a.s.


„Monitory dechu jsou citlivé přístroje, které mají omezenou životnost, a proto hledáme podporu u sponzorů a dárců i v jednotlivých regionech, abychom pomohli zajistit kontinuální obnovu přístrojů v nemocnicích," popsala Štěpánka Pokorníková, ředitelka Nadace Křižovatka.


Doplnila, že do Kroměřížské nemocnice putovaly monitory dechu v celkové hodnotě 29 700,- Kč.
Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice po celých 20 let své existence aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o Syndromu náhlého úmrtí kojenců a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense, který je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy.


Tento monitor dechu nejen hlídá apnoické pauzy (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka. Okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc, a umožnil tak včasné poskytnutí první pomoci.
Během svého působení se nadaci podařilo zajistit monitory dechu pro nemocnice a porodnice v hodnotě téměř 27 milionů korun.


S využitím zprávy Nadace Křižovatka (Více na http://www.nadacekrizovatka.cz/).

 

Další informace pro média:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy