Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Lékárny Kroměřížské nemocnice se zapojily do antibiotického týdne

Zaměřit se na správné a účelné užívání antibiotik má za cíl informační kampaň Antibiotický týden v prostředí lékáren. Ten se koná v týdnu od 14. do 20. listopadu a zapojily se do něj také lékárny Kroměřížské nemocnice a.s., jejímž zakladatelem je Zlínský kraj.

 

Tato akce probíhá v návaznosti na Evropský antibiotický den, kterým je 18. listopad. Lékárníci však věnuji této kampani celý týden, stejně jako Světová zdravotnická organizace.


"Je důležité, aby byla antibiotika užívána v případech, kdy mají své opodstatnění. Mnoho lidí si totiž pořád myslí, že antibiotika pomohou například v případě chřipky nebo nachlazení. A někteří si dokonce ordinují tyto léky sami, protože je mají doma z minulé léčby," upozornila vedoucí lékáren Kroměřížské nemocnice Iva Úlehlová.

 

A právě lékárnická kampaň má za cíl upozornit, na to, že nadužívání antibiotik může způsobit odolnost vůči antibiotikům, že je nutné dodržovat stanovenou dobu, kdy se tyto léky užívají nebo jak se antibiotika navzájem ovlivňují s jinými léky. A kampaň také bude vysvětlovat, kdy je vhodné tyto léky podávat dětem a kdy jsou naopak ke škodě.

 

Další informace pro média:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy