Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Výsledky výběrových řízení na primariáty - 1. část

Valná hromada opakovaně uložila představenstvům nemocnic zakládaných Zlínským krajem provádět pravidelná výběrová řízení na primáře s maximální délkou mandátu 6 let.


Výběrová řízení na pozice primářů byla provedena za minulých vedení nemocnice a za tehdy platných okolností a zásadně jiného způsobu řízení společnosti.

 

Po změnách, kterými v posledních třech letech nemocnice prošla, nastal čas sladit aktuální koncepci nemocnice s koncepcemi jednotlivých oddělení.

 

Je připraven rozvojový plán nemocnice s rozsáhlými investicemi. Toto nelze uskutečnit bez jednotného postupu vrcholového a středního managementu a bez jasného směřování. Osobnost primáře je v současné době extrémně důležitá rovněž z pohledu stabilizace personálu. Proto byla vyhlášena na všech primariátech výběrová řízení, jejichž cílem je naplnit výše uvedené.

 

Výběrová řízení byla vyhlášena ve dvou kolech.

1. kolo: ARO, chirurgie, urologie, ortopedie, neurologie, hematologie, biochemie

2. kolo: radiodiagnostika, mikrobiologie, interna, TRN, kožní, rehabilitace, dětské, oční, gynekologie a porodnictví, ORL

 

Výběrová řízení byla transparentně zveřejněna na webu nemocnice a v médiích.


1. kolo výběrových řízení proběhlo ve dnech 7., 8. a 9. 9. 2016. Na biochemii a ortopedii byli přihlášeni protikandidáti. Pozice primářů obhájili dosavadní primáři ARO, chirurgie, urologie, hematologie a biochemie.

 

Řízení dosud nebylo uzavřeno na neurologii. Se svou koncepcí a vizí rozvoje oddělení neuspěl dosavadní primář ortopedie, s lepším výsledkem zvítězil jeho protikandidát MUDr. Moheb Rafi z Nemocnice Přerov, který je vyhledávaným odborníkem v ortopedii a traumatologii.

 

Uzávěrka pro 2. kolo výběrových řízení byla 14. 10. 2016.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy