Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská nemocnice má dva oceněné zdravotníky

Slavnostní vyhlášení třetího ročníku ankety „Pracovník roku ve zdravotních službách Zlínského kraje“ se uskutečnilo ve čtvrtek 15. září v Baťově vile ve Zlíně. Akce se opět konala pod záštitou náměstka hejtmana Zlínského kraje Lubomíra Nečase zodpovědného za zdravotnictví.

 

Mezi šestnácti oceněnými byl letos například traumatolog Petr Menšík, dětský psychiatr Vítězslav Kouřil, onkochirurg Bohumil Dudešek, porodní asistentka Kateřina Ječmenová, záchranářka Dana Polášková a další zdravotníci.

 

„Považuji za pozitivní, že se nám ve Zlínském kraji podařilo zavést tradici oceňování kvalitních zdravotníků, kterých si váží jak pacientská, tak i odborná veřejnost. Jsou to lékaři, sestry, záchranáři i lidé dalších příbuzných profesí, kteří pro svůj obor žijí a prokazují v něm značnou erudici. Děkujeme všem, kdo poslali své návrhy,“ řekl náměstek hejtmana Lubomír Nečas.

 

Na Odbor zdravotnictví krajského úřadu byly zaslány tři desítky návrhů. Posoudila je odborná komise a vybrala 16 adeptů na titul „Pracovník roku ve zdravotních službách Zlínského kraje“, které následně schválila Rada Zlínského kraje.

 

„Anketa si všímá dvou kategorií: lékařského a nelékařského zdravotnického personálu. Z každé této skupiny byli vybráni tři jednotlivci, které kraj odměnil finančním darem ve výši deset tisíc korun, a dále pět lékařů a pět nelékařských zdravotníků, kterým jsme poděkovali formou dárků. Pro všechny jsme také připravili pamětní listy,“ sdělil náměstek Nečas.


Přehled nositelů čestného titulu Pracovník roku ve zdravotních službách Zlínského kraje 2016

 

Ocenění spojené s pamětním listem a s finančním darem získali:

 

V kategorii lékař
MUDr. Dana Ermlová (Za dlouholetou vysoce profesionální práci všeobecné praktické lékařky pro dospělé a přístup k pacientům.)
MUDr. Petr Menšík (Za dlouholetou vysoce profesionální práci v oboru traumatologie Krajské nemocnice T. Bati, a.s.)
MUDr. Eva Černá (Za dlouholetou odbornou práci v oblasti antibiotické terapie Uherskohradišťské nemocnice a.s., profesionální přístup k pacientům.)


V kategorii nelékařský zdravotnický personál
Mgr. Dana Polášková (Za odborné a pedagogické výsledky, empatický přístup při práci záchranáře Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje.)
Gabriela Fantová (Za dlouholetou profesionální práci zdravotní sestry v ambulanci všeobecného praktického lékaře při Městské nemocnici s poliklinikou Uherský Brod, s.r.o.).
Bc. Bohumila Vojtová (Za odborné a organizační schopnosti, dlouholetou vysoce profesionální práci na pozici zdravotní sestry, porodní asistentky a vrchní sestry onkologie Krajské nemocnice T. Bati, a.s.)

 

Ocenění spojené s pamětním listem a dárkem Zlínského kraje získali:

 

V kategorii lékař
MUDr. Vítězslav Kouřil (Za dlouholetou profesionální práci, pečlivý a mimořádně citlivý přístup v péči o dětského pacienta, popularizaci oboru psychiatrie).
MUDr. Bohumil Dudešek (Za vysoce profesionální práci v oboru onkochirurgie Nemocnice Atlas a.s. se zaměřením na endokrinochirurgii a chirurgii prsu.)
MUDr. Martin Gřiva, Ph.D. (Za vysoce hodnocenou práci intervenčního kardiologa Krajské nemocnice T. Bati, a.s., za profesionální pojetí moderní medicíny a činnost v oblasti vzdělávání lékařů.)

MUDr. Jakub Ošmera (Za odbornost, pracovitost, profesionalitu a citlivý přístup pacientům, podporující prestiž ortoptického oboru v Kroměřížské nemocnici a.s.)
MUDr. Petr Mičulka (Za dlouholetou vysoce profesionální práci v oboru patologie, pedagogickou činnost a práci v multioborovém týmu Vsetínské nemocnice a.s.)

 

V kategorii nelékařský zdravotnický personál
Alena Fialková (Za celoživotní práci zdravotní sestry ve prospěch Kroměřížské nemocnice a.s., za vysokou profesionalitu, organizační schopnosti, vstřícný a lidský přístup k pacientům.)
Mgr. Marie Zajíčková (Za dlouholetou odbornou pedagogickou činnost při výchově mladých zdravotníků Střední a Vyšší odborné školy zdravotnické ve Vsetíně.)
Bc. Bohdana Bambuchová (Za preciznost, organizační schopnosti, kreativitu, personální práci vrchní sestry, vynikající analýzy a řešení nežádoucích situací, schopnost stabilizace velkého pracovního týmu ve Vsetínské nemocnici a.s).
Zdenka Paroulková (Za mnohaleté úsilí o zlepšení ošetřovatelské péče na chirurgickém oddělení, organizační schopnosti a modernizaci ošetřovatelského procesu na centrálním objektu chirurgických oborů Uherskohradišťské nemocnice a.s.)
Kateřina Ječmenová (Za celoživotní práci porodní asistentky, její lidský přístup a oporu matkám na porodnickém oddělení Nemocnice ve Valašském Meziříčí a.s.)

 

Zdroj a foto: Zlínský kraj

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy