Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Stavební úpravy budov A a N, vč. demolice mazutové kotelny, můžou začít

Projektovou přípravu přístavby budovy A a dodávku rekonstrukce a přístavby budovy N dialýzy schválila těsně před koncem letních prázdnin krajská rada. Z rozpočtu Zlínského kraje bude do Kroměřížské nemocnice uvolněno 135 milionů korun na investice.

 

Přístavbu a částečnou rekonstrukci východního křídla budovy A v Kroměřížské nemocnici pro umístění diagnostických přístrojů rada schválila již na začátku června letošního roku. Přístavba řeší umístění diagnostických přístrojů, pracoviště ortoptiky vč. provozního a technického zázemí pro tyto provozy, částečnou modernizaci východního křídla budovy „A“ k zajištění přímé návaznosti na diagnostické pracoviště CT, SONO a demolici části stávající budovy D.

 

„Prostory pro umístění diagnostických přístrojů musí splňovat náročné požadavky na statiku objektu, stínění prostor a vnitřní klima pro bezpečný provoz přístrojů. Proto je nutné tato diagnostická pracoviště umístit v návaznosti na lůžkové jednotky tak, aby nebylo nutné přemísťovat hospitalizované pacienty po areálu nemocnice, a tím zvyšovat náklady nemocnice na vyšetření pacienta,“ řekl Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje.

 

Celkové náklady budou hrazeny z rozpočtu Zlínského kraje a jsou ve výši 75,3 miliony korun. Zpracováním projektové dokumentace, zabezpečením stavebního povolení a autorským dozorem byla pověřena společnost LT PROJEKT, která bude dozorovat stavbu za vysoutěženou cenu 3,6 milionů korun. Rekonstrukce bude zahájena v srpnu 2017 a ukončena v červenci o rok později.

 

Vybudování dialyzačního sálu s 11 lůžky a třemi jednolůžkovými boxy řeší přístavba a kompletní rekonstrukce budovy N.

 

„Stávající stav budovy N neodpovídá zdravotnickému provozu, je kapacitně nedostatečná a nevyhovuje současným hygienickým požadavkům pro dialyzační provoz. Rovněž rozdělení hemodialyzačního střediska do dvou budov (N a B) je z hlediska provozního uspořádání, hygienických a pracovně bezpečnostních předpisů nevyhovující,“ řekl hejtman Stanislav Mišák.

 

c_08_vizualizace_3.jpg

 

V přístavbě bude situován hlavní dialyzační sál a boxy s příslušným zázemím pacientů. V 1.NP stávající budovy N bude situováno personální a technické zázemí. Ve 2.NP je umístěna strojovna, šatna personálu, pracovny a sklady. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 49,4 miliony korun. Stavba bude zahájena v únoru 2017 a ukončena v listopadu téhož roku.

 

Provoz mazutové kotelny se skládá z několika staveb – z hlavní budovy, čerpací stanice, záchytné jímky, skladu olejů, souvisejících zpevněných ploch a zbytků podzemních kanálů vedoucích do místa již neexistujícího komínu. Všechny tyto stavby jsou již dlouhodobě nevyužívané a jsou ve špatném stavebně technickém stavu. Realizací stavby dojde k odstranění těchto staveb tak, aby vznikla volná plocha k dalšímu využití. Demolice bude hrazena z rozpočtu Zlínského kraje a vyjde na 7,1 milion korun.

 

V letech 2013 až 2016 investoval Zlínský kraj do krajských nemocnic (Zlín, Kroměříž, Uherské Hradiště a Vsetín) a na investice Zdravotnické záchranné služby 776 milionů korun.


Zdroj: Zlínský kraj


Další informace:

Renata Janečková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy