Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská nemocnice si vyzkoušela evakuaci při požáru

Velké taktické cvičení zažila ve středu odpoledne Kroměřížská nemocnice a.s., jejímž zakladatelem je Zlínský kraj. Jeho hlavním cílem bylo prověřit připravenost, akceschopnost a součinnost jednotek hasičského záchranného sboru s jednotkami sboru dobrovolných hasičů obcí a v neposlední řadě také zaměstnanců Kroměřížské nemocnice.

 

Námětem cvičení byl požár v budově interny, který vzplanul z důvodu technické závady v prostorách nad I. internou a neurologií. Při cvičném požáru došlo k zakouření celého třetího patra, proto byla nutná evakuace pacientů z oddělení, která se nacházejí pod ním.

 

„Někteří pacienti si ochotně vyzkoušeli evakuaci na vlastní kůži, jiné zastoupili žáci zdravotnické školy, kteří se cvičení dobrovolně zúčastnili a patří jim za to dík,“ uvedla Lenka Mergenthalová, předseda představenstva Kroměřížské nemocnice.


Zasahující hasiči při průzkumu terénu také našli postiženou osobu v prostoru požáru, kterou pro tento případ zastoupila figurína a kterou bylo nutno v nelehkých podmínkách vynést z budovy a předat k dalšímu ošetření.

 

Celkem se taktického cvičení zúčastnily tři vozy jednotky profesionálních hasičů ze stanice Kroměříž, a dále jednotky sboru dobrovolných hasičů z Kroměříže, Ratají, Chropyně, Kvasic, Hulína a Zdounek.

 

„Jsme velmi rádi, že jsme si mohli evakuaci cvičně vyzkoušet a zamyslet se nad případným zlepšením pro případ skutečného požáru. Všem zúčastněným jednotkám, zaměstnancům i pacientům velmi děkujeme,“ doplnila Mergenthalová.

 

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout na našem facebooku.

 

Další informace pro média:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy