Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská nemocnice otevřela laktační poradnu

 

Novou službu nabízí ve vzájemné spolupráci porodního a novorozeneckého oddělení Kroměřížská nemocnice a.s., jejímž zakladatelem je Zlínský kraj. S příchodem jara byla v prvním patře západního křídla budovy A nově zřízena laktační poradna.


Její služby přitom ocení nejen novopečené, ale i nastávající maminky. „Bezplatně nabízíme konzultace před porodem, jako je například příprava těhotné na kojení, kontrola prsou, nebo pak následně pohotovost v případě nedostatku mateřského mléka či bolestivého kojení,“ uvedla vrchní sestra Gynekologicko-porodnického oddělení Klára Čečatková.


Poradna pak dále nabízí konzultace a názorné ukázky správného přisátí a polohy při kojení, pomoc při spurtech a bojkotech kojení, při poranění bradavky, stejně jako s technikami odsávání. „Jsme tady s radou při jakýchkoliv pochybnostech. Konzultace v souvislosti s kojením zajišťují certifikované laktační poradkyně novorozeneckého oddělení, takže budou maminky v nejlepších rukou,“ dodala Čečatková.


Telefonické konzultace týkající se kojení jsou možné na telefonním čísle 573 322 250, osobní konzultace jsou možné ve všední dny od 8 do 13 hodin, ideální je předem se objednat na telefonním čísle 573 322 207. E-mailové konzultace pak mohou pacientky směřovat na staniční sestru Gynekologického oddělení Lenku Makovcovou na adresu lenka.makovcova@nem-km.cz.

 

 

Další informace pro média:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy