Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Lékárny Kroměřížské nemocnici se připojily k osvětové kampani

Upozornit na rizika spojená s nadužíváním léků obsahujících paracetamol má rozsáhlá kampaň, která odstartovala v pondělí 15. února, a do níž se zapojily také lékárny Kroměřížské nemocnice a.s., jejímž zakladatelem je Zlínský kraj. Cílem dlouhodobého společného projektu České lékárnické komory a největšího českého transplantačního centra IKEM Praha je zvýšení informovanosti pacientů o volně prodejných přípravcích ze skupiny analgetik-antipyretik.


Kampaň, která potrvá až do konce letošního roku, přitom upozorňuje na základní rizika, která mnozí pacienti podceňují. „Pacienti by měli při užívání paracetamolu dbát na správné dávkování a přesvědčit se, zda neužívají více léků se stejnou účinnou látkou. Zvýšení dávky neznamená zvýšení účinku. Naopak to může znamenat větší riziko nežádoucích účinků. Rozhodně není dobré paracetamol brát při nebo po konzumaci alkoholu. Ten totiž násobí škodlivý účinek paracetamolu a poškozuje játra,“ upozornila Iva Úlehlová, zástupce vedoucího lékárny.


Lékárníci Kroměřížské nemocnice jsou nejen v rámci této kampaně připraveni pacientům poradit vhodné léky při jejich léčbě, stejně jako přispět k osvětě o uváženém užívání léků s paracetamolem. Další informace o této kampani se lidé dozvědí v lékárnách Kroměřížské nemocnice nebo na webu www.lekarnickekapky.cz/paracetamol, kde mají možnost přečíst si mnoho zajímavých tematických článků a shlédnout osvětová videa.

 

plakata3_paracetamolnahled.jpg

 

Další informace:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy