Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Představitelé kraje zprovoznili v Kroměřížské nemocnici nové CT

Moderní, výkonné a na technologické špičce: přesně takové je nové CT, které ve středu 3. února uvedli slavnostně do ostrého provozu zástupci Zlínského kraje a Kroměřížské nemocnice a.s.. Zařízení, jehož zakladatelem je Zlínský kraj, se tak nyní těší ze čtyřiašedesáti spirálového počítačového tomografu, který dokáže pacienta vyšetřit doslova od hlavy až k patě. Navíc umožňuje provádět například i virtuální kolonoskopii.


„Jedná se o skutečně moderní přístroj, který našim zdravotníkům pomůže ke špičkové diagnostice mnohých onemocnění. Věříme, že také pacienti zejména díky přesnější diagnostice tento komfort ocení,“ uvedla Lenka Mergenthalová, předseda představenstva Kroměřížské nemocnice a.s.


Mezi zástupci Zlínského kraje byl také náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Lubomír Nečas. „Jsme přesvědčeni, že CT v současné době patří mezi standard. Byli bychom ale rádi, aby Kroměřížská nemocnice získala v horizontu několika let také magnetickou rezonanci,“ konstatoval Nečas.


Kroměřížská nemocnice pořídila nový CT přístroj za částku 11,9 milionů Kč bez DPH, přičemž částka pokrývá nejen samotný přístroj, ale také záruku 36 měsíců. Součástí smlouvy o pořízení přístroje je i pevně dohodnutá cena za pozáruční servis, a to na celou dobu životnosti přístroje. „Velmi děkujeme také panu hejtmanovi, který možnost pořízení nového CT podpořil v rámci přístrojové komise ministerstva zdravotnictví. Tento krok byl pro nás stěžejní,“ doplnila Mergenthalová.

 

Další informace:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy