Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Představitelé kraje otevřeli v Kroměřížské nemocnici novou záchytku


Novou budovu Protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice slavnostně otevřeli ve čtvrtek 7. ledna zástupci Zlínského kraje a Kroměřížské nemocnice a.s. Zařízení je tak nyní umístěno zcela mimo zdravotnická oddělení, aby jeho klienti nerušili hlučným chováním, a zároveň se nachází v přízemí, takže transport zachycených bude bez komplikací.


První klienti budou do nové budovy umístěni od pondělí 11. ledna. „V nových prostorách je navýšena kapacita, kdy k současným pěti přibyla dvě další místa. Celkem jsou zde čtyři boxy, které umožní přijímat větší množství žen a zároveň zachovat jejich soukromí,“ uvedla Lenka Mergenthalová, předseda představenstva Kroměřížské nemocnice a.s. Součástí prostor je také denní místnost a hygienické zázemí pro zaměstnance.


Výstavba nové Protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice Zlínského kraje si vyžádala téměř devět milionů korun, přičemž 8,3 milionů korun investoval do stavební části Zlínský kraj, zbývající částku investovala Kroměřížská nemocnice, jejímž zakladatelem je Zlínský kraj, do jejího vybavení.


Počet klientů umístěných v zařízení se každým rokem navyšuje. Zatímco v roce 2013 se přenocovalo 1088 lidí, o rok později to bylo už 1282 klientů. V roce 2015 pak bylo do zařízení umístěno 1435 lidí.

 

Další informace:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy