Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Ve Zlínském kraji jednali členové parlamentního Výboru pro zdravotnictví

O rozvojových záměrech krajského zdravotnictví, ale také o problémech, které tento resort aktuálně tíží, jednali ve dnech 4. až 6. listopadu ve Zlínském kraji členové Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Poslední den svého pobytu v kraji zavítali také do Kroměřížské nemocnice a.s., kde s jejím vedením hovořili o problémech i dalším směřování nemocnice.

 

Doprovod během návštěvy poslancům zajišťoval mimo jiné náměstek hejtmana Lubomír Nečas, zodpovědný za krajské zdravotnictví. Členy výboru seznámil se současným stavem regionálního zdravotnictví Zlínského kraje: Představil strategickou koncepci pro řízení a rozvoj zdravotnictví schválenou zastupitelstvem v roce 2013, dále představil čtyři nemocnice založené Zlínským krajem, jejich význam a specifika, přiblížil realizované i plánované investice Zlínského kraje v oblasti zdravotnictví a pojmenoval také problémové oblasti svého resortu.

 

„Navštívili jsme Krajskou nemocnici T. Bati ve Zlíně, kde si členové výboru prohlédli současnou přístavbu pro nové nákladné přístroje PET/CT, magnetickou rezonanci a lineární urychlovač. Ve vsetínské nemocnici byli informováni o připravované výstavbě nové budovy interny, Uherskohradišťská nemocnice představila svůj výhled rozvoje a vedení Kroměřížské nemocnice informovalo o perspektivě budování jednotlivých oddělení podle schváleného generelu rozvoje,“ nastínil témata jednotlivých exkurzí v krajem založených nemocnicích náměstek Lubomír Nečas.

 

„Hovořili jsme i o problémech, které trápí krajské zdravotnictví, což je především nedostatek lékařů a zdravotnického personálu v nemocnicích. Ačkoliv jsme se ještě nedávno domnívali, že se nás tato věc netýká, na rozdíl od krajů kolem Prahy nebo hranic s Německem, postupně se ukazuje, že jde o obecnější celorepublikový problém. Chybějí zejména lékaři – specialisté a potíž je i v tom, že velká část absolventů středních zdravotních škol odchází po ukončení studia zcela mimo svůj obor. Proto je třeba jednat jak o systému postgraduálního vzdělávání lékařů, tak i o novém nastavení systému středního zdravotnického vzdělávání,“ řekl Lubomír Nečas.

 

Dále náměstek Nečas poslancům avizoval potíže související s tím, že stát neřídí lékařskou pohotovostní službu, upozornil na finanční a legislativní problémy související s prohlídkami těl zemřelých i na to, že pro jihovýchodní část území Zlínského kraje není dostatečně zajištěno pokrytí leteckou záchrannou službou.

 

„Poslanci přislíbili pomoc při ustavení traumacentra v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně i při pokrytí regionu včasnou dostupností letecké záchranné služby,“ konstatoval Lubomír Nečas.

 

„V rámci jednání jsme také předložili několik připomínek k připravovaným novelám zákonů o vzdělávání lékařů a sester i zákona o neziskových organizacích,“ uvedl náměstek hejtmana.

 

S využitím tiskové zprávy Zlínského kraje

Foto: Kroměřížská nemocnice a.s.

  

Další informace:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy