Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Lékárna se zapojila do Světového dne diabetu, odhalila potenciální nebezpečí u 3 lidí

lekarna2.jpg

 

Pracovníci lékárny Kroměřížské nemocnice připravili na středu 11.11.2015 pro pacienty měření cukru v krvi pomocí glukometru, měření krevního tlaku a vyhodnocení BMI. Akce se zúčastnilo více než 30 klientů lékárny, přičemž 3 klienti byli odesláni k lékaři k dalšímu podrobnějšímu vyšetření s nálezem vysokých hodnot všech sledovaných ukazatelů.

 

Jak uvádí Česká lékařská komora, diabetes je pro svůj vysoký výskyt v populaci a závislost na negativních jevech současného způsobu života pokládán za civilizační onemocnění. K jeho vzniku totiž ve většině případů přispívá život ve stresu, nadměrný příjem energie, nevhodné složení potravy a nedostatek pohybu, tedy faktory, které také velmi často vedou k obezitě. Pouze asi u 8% diabetiků se onemocnění rozvine na základě vrozených genetických dispozic nebo nějaké druhotné příčiny (např. postižení slinivky břišní, po užívání některých léků aj.). Nevhodný životní styl však může uspíšit vznik diabetu a komplikovat průběh onemocnění.

 

Racionální strava je v kombinaci se správným užíváním léků a dodržováním režimových opatření zásadně důležitá pro prevenci komplikací diabetu a pro potlačení rozvoje dalších souvisejících onemocnění. Pacienti se mohou s důvěrou obrátit na lékárníky, kteří jim rádi poradí nejen s vhodným jídelníčkem, ale také s kombinací stravy a užíváním léků, vysvětlí také důležitá preventivní opatření proti rozvoji komplikací diabetu.

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy