Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Výtěžek Rohálovské 50 putoval na onkologii

Velmi příjemnou částku obdrželo Onkologické oddělení Kroměřížské nemocnice a.s.. Vedoucí lékařka oddělení Kristýna Divišová totiž od pořadatelů závodu Rohálovská 50, kterým je sportovní klub Vesani.cz, převzala šek na 15 tisíc korun, který je výtěžkem jeho letošního ročníku.

 

Již před závodem samotným pořadatelé slibovali, že peníze poputují na dobré účely. „Částka ve výši alespoň jednoho piva není velká, ale když se nás zapojí 700, tak už se jedná o významný příspěvek pro dobrou věc. Jako nezisková organizace také v případě kladného zúčtování akce každoročně přispíváme na vybraný projekt a letos jsme se rozhodli pro Kroměřížskou nemocnici. Nemocnice se pustila do zlepšování svých služeb a náš pořadatelský tým Vesani.cz nemocnici v tomto podporuje a přispěje na provoz onkologického oddělení,“ uvedl před startem hlavní pořadatel závodu Martin Koplík.

 

Dva týdny po závodu a konečném zúčtování proto dorazili na onkologické oddělení, aby svůj slib dodrželi. „Tento dar velmi vítáme a děkujeme za tak milou spolupráci. Finance využijeme na zútulnění prostor pro pacienty, kteří si komfort bezesporu zaslouží,“ uvedla při převzetí šeku Lenka Mergenthalová, předseda představenstva Kroměřížské nemocnice.

 

Závod horských kol Rohálovská 50 se jede každoročně v několika kategoriích, v rámci nichž si může zasoutěžit celá rodina. Tedy od nejmenších dětí, které můžou jet na odrážedlech, až po zkušené matadory. Během celého dne si tak vždy na své přijdou nejen milovníci horských kol a závodění, ale také jejich doprovod či návštěvníci akce. V okolí dějiště závodů bývají k dispozici stánky s občerstvením, atrakce pro děti a po skončení hlavního závodu také bohatý kulturní program. Už nyní pořadatelé pracují na dalším, v pořadí 7. ročníku populárního závodu.

 

rohalovska_50.jpgrohalovska_50_1.jpg

 

Další informace:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy