Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská nemocnice obhájila certifikát kvality a bezpečí

Veškerá péče o pacienta na lůžku i v ambulanci probíhá v Kroměřížské nemocnici a.s.
s důrazem na kvalitu a bezpečí. Vyplývá to ze závěrů Spojené akreditační komise (SAK), která před dvěma týdny ve zdravotnickém zařízení ukončila náročný dvoudenní audit. Kroměřížská nemocnice tak úspěšně potvrdila statut akreditované nemocnice a ve čtvrtek 27. června oficiálně obdržela na další tři roky certifikát kvality.

 

„Výsledek tohoto šetření je důkazem, že naše nemocnice je schopna se postarat o své pacienty na odpovídající úrovni. Prvotní je samozřejmě hledisko odborné péče, ale posuzováno je i technické zabezpečení, služby a celé zázemí nemocnice. Získání samotné akreditace odráží kvalitu zdravotní péče a bezpečnost našich pacientů ve zdravotnickém zařízení. Je tím také zaručeno, že poskytovaná péče je realizována podle postupů správné léčebné praxe,“ podotkla manažerka kvality Kroměřížské nemocnice a.s. Jarmila Sedlářová.

 

Dodržování příslušných standardů kvality je náplní každodenní důsledné práce veškerého personálu nemocnice. Nejen během auditu samotného je kladen důraz na bezpečnost a kvalitu poskytované péče. V nemocnici jsou zavedeny standardizované postupy a procesy od přijetí pacienta, přes léčebně diagnostickou a ošetřovatelskou péči, až po ukončení hospitalizace. Samozřejmou součástí je dodržování práv pacientů, etiky, edukace pacientů a celé rodiny, způsob vedení zdravotnické dokumentace, podávání léčiv, nastavení a sledování indikátorů kvality, proces interních auditů a řadu dalších postupů.

 

„U každého zaměstnance jsou kladeny vysoké nároky na profesionalitu i lidskost, která se do péče o pacienty promítá. Každému našemu zaměstnanci patří obrovský dík za to, že jsme si mohli úroveň poskytované péče v právě skončeném auditu ověřit a potvrdit,“ doplnila předsedkyně představenstva Lenka Mergenthalová.

 

Akreditace je formou externího hodnocení kvality ve zdravotnictví, jejímž principem je posuzování shody procesů probíhajících ve zdravotnickém zařízení s akreditačními standardy s cílem zajistit kontinuální zvyšování kvality a bezpečí zdravotní péče. Standardy SAK (Spojené akreditační komise) jsou vypracovány tak, aby pokrývaly veškeré oblasti činnosti zdravotnického zařízení související přímo či nepřímo s péčí o pacienty.

 

Získáním certifikátu kvality současně splní poskytovatel zdravotnických služeb požadavky všech minimálních hodnotících standardů řízení kvality a bezpečí v souladu s ustanovením paragrafu 105 zákona č. 372/2011 Sb. O zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování a s vyhláškou č. 102/2012 Sb. O hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče.

 

sak_1.jpg

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy