Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Na Melanomový den zavítalo rekordní množství lidí

Přes sto padesát zájemců zavítalo v rámci Melanomového dne v úterý 4. června do ambulancí Dermatovenerologického oddělení Kroměřížské nemocnice a.s. Využili tak možnost nechat si preventivně vyšetřit znaménka a nasát potřebné informace před blížící se opalovací sezonou.

Tým kožního oddělení během ordinačních hodin vyšetřil přes sto padesát pacientů, tedy téměř dvojnásobný počet lidí oproti loňskému roku.

„Jsme velmi rádi, že této možnosti využilo tolik lidí. Je důležité nepodceňovat prevenci a nechávat si znaménka pravidelně kontrolovat, a to minimálně jedenkrát ročně, aby se na případný problém přišlo co nejdříve, a mohl se řešit. V případě potíží je samozřejmě nutné přijít v kratším intervalu,“ upozornila primářka oddělení Eva Pospíšilová s tím, že dvacet pacientů bylo kvůli nestandardnímu nálezu objednáno ještě k dalším potřebným vyšetřením.