Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kvalifikační kurz uvedl do praxe 11 nových sanitářů

Více než desítka nových sanitářů vzešla z prvního letošního akreditovaného kvalifikačního kurzu, který od ledna do března organizovala Kroměřížská nemocnice a.s. V uplynulých dnech proběhly závěrečné praktické a ústní zkoušky, které potvrdily velmi dobrou připravenost všech účastníků.

 

Akreditovaných kurz, který nemocnice pořádá druhým rokem, navštěvovalo celkem jedenáct zájemců.

„Při závěrečných zkouškách, které se skládaly z praktické a ústní části, uspěli všichni, což nás velmi těší. Ještě více potěšující je pak to, že polovina absolventů zůstane v naší nemocnici a stanou se z nich naši kolegové,“ uvedla náměstkyně pro vzdělávání plánování a rozvoj zaměstnanců Pavla Drábková, která je zároveň odbornou garantkou celého kvalifikačního kurzu.

 

Absolventi vzdělávacího programu museli prokázat své znalosti z mnoha oblastí. Mimo správné manipulace s pacientem v souvislosti s poskytováním ošetřovatelské péče byli také prozkoušeni ze specializovaných okruhů.

 

„Mezi ně patří například somatologie, právo, základy zdravotnické psychologie, etiky a komunikace či rehabilitační ošetřovatelství. V rámci akreditovaného kvalifikačního kurzu absolvovali celkem 180 hodin rozložených do teoretické a praktické části,“ doplnila Drábková.

 

Na podzim pak dostanou příležitost další zájemci o práci ve zdravotnictví, které práce sanitáře láká. 3. září odstartuje další běh sanitářského kvalifikačního kurzu, do něhož je možné se již nyní přihlásit. Více informací získají zájemci na webových stránkách www.nem-km.cz v sekci Odborník, zdravotník.

 

sanitar_zkousky_3.jpg

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy