Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská nemocnice získala 10 nových monitorů dechu

Novorozenecké oddělení Kroměřížské nemocnice a.s. získalo od Nadace Křižovatka 10 zcela nových monitorů dechu. Vybavení, které nemocnice získala díky finančnímu daru společností PIERO, PLASTIKA, VYDONA a PROMO HALY a soukromé dárkyně Lenky Michlíčkové, předala na oddělení ředitelka nadace Michaela Špunarová.

 

Nadace Křižovatka monitory dechu přivezla do Kroměřížské nemocnice již několikrát, a to v rámci projektu Maminko, dýchám. Jeho cílem je vybavit monitorem dechu každou postýlku zejména na novorozeneckých a standardních či JIP dětských odděleních. Součástí projektu je také umožnit rodičům, aby si monitor dechu zapůjčili domů.

 

Zařízení totiž velmi citelně pomáhá v rámci prevence Syndromu náhlého úmrtí kojenců, kterým jsou ohroženy děti do 1 roku. Monitor hlídá nejen případnou zástavu dechu, ale také jeho nepravidelnosti či takzvaná apnoe. Pokud k některé z této situací dojde, systém okamžitě spustí alarm, díky kterému je možné poskytnout děťátku okamžitou pomoc. A Nadace Křižovatka se snaží povědomí veřejnosti o tomto vážném problému, který může postihnout každé miminko, neustále zvyšovat.

 

„Naše hlavní poslání spočívá ve zprostředkování předání monitorů dechu mezi dárcem a nemocnicí. Společnými silami zajišťujeme pravidelnou obnovu těchto citlivých přístrojů ve více než 70 nemocnicích po celé České republice,“ popsala ředitelka nadace Michaela Špunarová.

 

Monitor dechu si mohou rodiče domů zapůjčit také z Dětského oddělení Kroměřížské nemocnice, které je možné kontaktovat na telefonním čísle 573 322 265.

 

monitory_dechu.jpg

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy