Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Dětské oddělení poprvé využilo HFNO u hospitalizovaného pacienta

Vůbec poprvé využili lékaři Dětského oddělení Kroměřížské nemocnice a.s. u hospitalizovaného pacienta vysokoprůtokovou nosní kanylu. Takzvané HFNO umožňuje neinvazivní dechovou podporu nemocného dítěte, kterého trápí zánět dolních cest dýchacích, těžko se mu dýchá, a tudíž potřebuje vyšší procentu kyslíku při vdechování.

 

„Výhodou proti nízkoprůtokovým systémům s vysokou frakcí kyslíku je, že proudící směs plynů o vyšším průtoku usnadňuje nemocnému dítěti nádech, zároveň na principu vývěvy pomáhá snížit množství oxidu uhličitého v dýchacích cestách při výdechu, a v neposlední řadě umožňuje podávat menší frakci kyslíku ve vdechované směsi a tím snižovat riziko oxidativního stresu tkání,“ vysvětlil primář oddělení Libor Slováček.

 

Aby nedocházelo k vysušování sliznic a k podchlazování dítěte případnou inhalací chladné směsi, je vdechovaná směs zvlhčována a předehřívána na teplotu v rozmezí 34-37 °C. K přístroji je také možné připojit takzvaný nebulizátor, který umožňuje například inhalační podání léků k ředění hlenu tak, aby nedocházelo k přerušování léčby pomocí HFNO.

 

hfnc.jpg

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy