Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Počet porodů v roce 2023 významně vzrostl, statistiku vedou chlapci

Rodinné prostředí a návrat porodů do rukou žen. Základní myšlenky, kterými se řídí Gynekologicko-porodnické oddělení Kroměřížské nemocnice a.s., byly rozhodující pro obrovské množství nastávajících maminek, které si jako místo narození svého potomka vybraly právě toto oddělení.

 

Zatímco v roce 2022 v kroměřížské porodnici rodilo 683 žen, v roce 2023 se číslo vyšplhalo na neuvěřitelných 881 porodů, při nichž přišlo na svět 883 dětí. Statistiku, stejně jako v předchozím roce, vyhráli chlapci, kterých bylo 455, holčiček vykouklo na svět 428. Ve dvou případech přišla na svět dvojčátka. Nejpernějším měsícem byl červen s 83 porody.

 

Mezi zajímavými chlapeckými jmény, kterými rodiče své dítko pojmenovali, se objevil například Kilián, Ergun či Walter, u děvčátek se objevila méně tradiční Viola, Lea Lara či Rebeka. Naopak nejčastějšími jmény u chlapců byl Matyáš, Tomáš a David, v holčičích jménech vítězila Eliška, Adéla a Anna.

 

Oblíbenost porodnice Kroměřížské nemocnice dlouhodobě stoupá, což se odráží právě v počtu porodů. Zatímco například před deseti lety, tedy v roce 2013, tady rodilo 573 maminek, v roce 2023 to bylo zmíněných 881 žen, nárůst je tedy více než padesátiprocentní.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy