Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Melanomový den navštívily desítky zájemců

O důležitosti preventivních kontrol znamének se přesvědčili všichni, kdo zavítali v pondělí 16. října do Dermatovenerologické ambulance Kroměřížské nemocnice a.s. Právě na tento den si tamní zdravotníci připravili melanomový den, který měl za cíl kontrolu kůže po letní sezoně.


„Během dne k nám zavítala více než osmdesátka lidí, kteří měli zájem nechat si znaménka zkontrolovat. A přibližně třetinu z nich jsme objednali k dalším vyšetřením či zákroku,“ popsala primářka oddělení Eva Pospíšilová s tím, že jsou tyto preventivní akce skutečně důležité a často pomohou odhalit změny na kůži, které mohou pacientovi způsobit mnoho nepříjemností po zdravotní stránce.


I proto oddělení připravuje tyto preventivní akce dvakrát ročně. První se koná v květnu, tedy před začátkem léta, druhá pak na podzim, aby bylo možné zkontrolovat znaménka po opalovací sezoně. Nicméně v rámci kontrol jsou pacienti vyšetřování během celého roku.


„Melanom je často podceňován, ačkoli je nejzávažnějším typem rakoviny kůže. Nejčastěji je spojován s mateřskými znaménky, přímo z nich se však vyvine přibližně jedna třetina nádorů, ostatní melanomy vzniknou ze zcela normální kůže. Zákeřnost melanomu spočívá v jeho schopnosti skrytě metastázovat do všech důležitých orgánů, jako jsou například plíce, střeva nebo mozek, a může se tedy na něj přijít pozdě,“ doplnila Pospíšilová.

 

melanomovy_den.jpg

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy