Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

První nemocniční tábory měly úspěch, postaraly se o stovku dětí

První ročník příměstských táborů pro děti a vnoučata zaměstnanců Kroměřížské nemocnice a.s. je u konce. Během uplynulých čtyř týdnů byl přichystán bohatý program pro téměř stovku dětí, které měly zázemí přímo v areálu nemocnice.

 

„Využili jsme budovu, v níž v minulosti sídlila oční škola a zůstalo v ní základní zázemí. Prostory jsme následně doplnili nábytkem pro stravování a výtvarné tvoření, v hernách měly děti k dispozici rozmanité hračky a knížky. Skvěle posloužilo také venkovní hřiště,“ popsala předsedkyně představenstva Lenka Mergenthalová s tím, že nábytek pro menší děti ochotně zapůjčila kroměřížská mateřská škola Mánesova, lavičky k vybavení šatny zase bezplatně poskytla střední zdravotnická škola.

 

O děti a program se staralo sedm instruktorek, které doplňovali různí hosté. Za dětmi pravidelně jezdili například policisté a profesionální hasiči z Kroměříže, nechyběla ani návštěva canisterapeutky se speciálně vycvičenými pejsky. Táborníci si také díky zdravotníkům z oddělení anesteziologie a resuscitace nacvičili základní kroky první pomoci, kterou mohou snadno využít v běžném životě.

 

„Věříme, že jsme položili základ nové tradici a že se první ročník vydařil, o čemž svědčí pozitivní ohlasy od rodičů dětí,“ dodala Mergenthalová.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy