Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Studenti holešovského gymnázia si vyzkoušeli základní chirurgické stehy, workshop jim přiblížil různé pracovní pozice v nemocnici

Dalším krokem pokračovala v pondělí 17. dubna úspěšná spolupráce mezi Kroměřížskou nemocnicí a.s. a Gymnáziem Ladislava Jaroše v Holešově. Pro studenty druhých ročníků a sexty připravili zástupci nemocnice přímo na půdě školy workshop, v rámci něhož mohli zájemci blíže poznat profese, které ve zdravotnictví působí.


Gymnazisté díky této akci mohli zblízka poznat, jak náročnou, ale zajímavou práci obnáší působení v lékárně, k dispozici jim byl také zástupce výpočetního střediska, který jim na konkrétních příkladech ukázal, nakolik pokročila digitalizace Kroměřížské nemocnice, kterou mimo jiné v následujících týdnech čeká spuštění nového informačního systému.


„S velkým ohlasem se rozhodně setkaly praktické ukázky využití endoskopu nebo možnost vyzkoušet si základní chirurgické stehy na prasečích nožkách, jejichž struktura kůže se nejvíce podobá té lidské. A nechyběly ani základy poskytování první pomoci, kdy někteří studenti dokonce vydrželi s masáží srdce celých patnáct minut do simulovaného příjezdu sanitky záchranné služby,“ doplnila náměstkyně pro vzdělávání, plánování a rozvoj zaměstnanců Pavla Drábková s tím, že spolupráce s holešovským gymnáziem bude pokračovat i dalšími společnými akcemi na podzim letošního roku.

 

gymhol_1_edited.jpg

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy