Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská nemocnice spustila projekt O kapku lepší rok

Projekt, jehož cílem je ocenit nezištnou pomoc dárců krve a krevní plazmy, spustila v letošním roce Kroměřížská nemocnice a.s. Podstatou akce s názvem „O kapku lepší rok“ je poděkování velmi silné dárcovské základně, která pacienty nemocnice vždy podržela. Zároveň má celá kampaň za cíl ukázat, jak potřební dárci krve a plazmy jsou, a že jsou na kroměřížské transfuzní stanici vítáni.


Transfuzní a hematologické oddělení Kroměřížské nemocnice prošlo v uplynulých letech významnou proměnou jak v oblasti přístrojového vybavení, tak zútulnění samotného prostředí.


„Přejeme si, aby se u nás dárci cítili příjemně. Velmi si vážíme každého z nich, protože nás nikdy nenechali bez pomoci, a to zejména tehdy, kdy jsme trpěli akutním nedostatkem některé z krevních skupin,“ uvedla Lenka Mergenthalová, předseda představenstva nemocnice.


Tuto nezištnou pomoc chce Kroměřížská nemocnice v letošním roce ocenit a připravila pro dárce krve a plazmy sérii akcí, jejichž pomyslným vrcholem bude koncert kapely Karel Gott revival Morava u příležitosti Světového dne dárců krve.


„Nesmírně si vážíme pozvání Kroměřížské nemocnice, kde se mi narodili oba synové. Mám k ní proto srdečný vztah. Vím velmi dobře, která tekutina je na světě nejcennější, a nám bude ctí jejím dárcům zazpívat a zahrát. Jsou to lidé, kteří zachraňují životy a v podstatě darují život! A my jsme jim dlužní a vděční,“ řekl zpěvák kapely Josef Bouda.


Celý „O kapku lepší rok“ pak zmapuje stolní fotokalendář pro rok 2024, který Kroměřížská nemocnice na konci letošního roku sestaví a dárcům krve a plazmy, stejně jako dalším zájemcům, jej věnuje na památku tohoto projektu.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy