Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížské ARO prošlo kompletní modernizací za miliony korun

Kompletní obnovou prošlo přístrojové vybavení na Anesteziologicko-resuscitačním oddělení Kroměřížské nemocnice a.s. Díky výzvě REACT-EU byla pořízena technika za více než 12 milionů korun.
Oddělení anesteziologie a resuscitace prošlo v uplynulých týdnech kompletní modernizací, během níž byly pořízeny nadstandardně vybavené elektrické postele, oddělení má k dispozici také pojízdný rentgen, díky čemuž nemusí být pacienti převáženi mimo oddělení a usnadní tak diagnostiku.


„Díky výzvě REACT-EU jsme také pořídili pět ventilátorů pro umělou plicní ventilaci za tři miliony korun. Jedná se o špičkové ventilátory vybavené širokoúhlou obrazovkou s vysokým zobrazením, které kombinuje intuitivní přizpůsobení uživatelského rozhraní s výkonnými pomocnými nástroji a moduly, kdy například jedna z funkcí umožňuje lékařům vyhodnocovat změny stavu plic pacienta a upravovat nastavení podle jeho potřeb. Také jsme doplnili k původním čtyřem ještě další čtyři oxygenerátory pro vysokoprůtokovou kyslíkovou terapii,“ uvedla náměstkyně pro zdravotnické technologie a inovace Eva Prášilová.


Za čtyři a půl milionů korun byly pořízeny také nové infuzní pumpy a dávkovače, které umožňují velmi přesně dávkovat léčiva moderním způsobem, a přitom mají velmi jednoduché a intuitivní ovládání. Navíc umožňují podávání krevní transfuze a mají integrované pokročilé režimy dávkování.


Téměř čtyři miliony korun byly investovány do monitorů životních funkcí s centrálou.


„Jedná se o nejvyšší řadu s mnoha nadstandardními funkcemi. Monitory dokáží měřit například stav vědomí, relaxace či srdeční výdej. Zdravotníci s jejich pomocí mohou sledovat metabolická data či monitorovat EEG, sestava obsahuje také systém PiCCO pro invazivní měření parametrů krevního oběhu,“ doplnila Prášilová s tím, že u každého lůžka je kromě hlavního monitoru k dispozici také transportní monitor, s jehož pomocí zdravotníci sledují pacientům stav například při převozu na vyšetření bez nutnosti přepojování pacienta na jiný monitor.


„Veškerá snímaná data každého pacienta jsou uložena v centrále, a jakmile bude zaveden nový nemocniční informační systém, budou se přenášet do něj,“ uzavřela Prášilová.

 

aro1.jpg

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy