Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Břeh mění podobu, bude osázen květy i luční travní směsí

Areál Kroměřížské nemocnice a.s. prochází modernizací nejen stavební, ale také v oblasti údržby zelených ploch. Zahradníci očišťují trávníky od plevele i dřeviny od náletů, vše navíc dostává nový tvar a získává zdravější podobu. V rámci zvelebování prostředí aktuálně prochází rekultivací břeh, který se vine podél Havlíčkovy ulice. Ten byl dlouhou dobu zanedbaný a neudržovaný.


„Plocha se musela v prvé řadě vyčistit a zarovnat. Měli jsme také maximální snahu zachovat stávající stromy, ovšem dva jsme museli nakonec po odborném posouzení nechat vykácet, jelikož byly v opravdu špatném stavu, který však nebyl zřejmý na první pohled. Hrozilo tedy, že by nakonec některý z nich mohl spadnout na zaparkované auto či dokonce zranit chodce,“ vysvětlila provozní náměstkyně Hana Příleská.


Firma GARD&N, která celou realizaci provádí, v uplynulých dnech podle zpracovaného architektonického a výsadbového návrhu vysadila trvalky a některé dřeviny.


„Nyní se plocha nechá ležet ladem, aby případně vyrostl plevel, který v půdě zůstal. Ten se následně zlikviduje a založí se trávník. Následně se na podzim dokončí výsadba, a pokud budou příznivé klimatické podmínky, v což doufáme, na jaře příští rok uvidíme výsledek,“ doplnila Příleská.


Na břehu budou jednak květinové kapsy ze zmíněných trvalek, ale také cibulovin. Okolí nových okrasných a půdokryvných keřů bude obsypáno mulčovací kůrou a zbylé plochy budou zatravněny. Segment u vrátnice bude v parkové úpravě, na zbývajícím prostoru bude vyseta luční směs.

 

foto_5.jpg

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy