Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Čípky proti horečce a bolesti u dětí mají výpadek, lékárna našla řešení

Již několik týdnů se výrobce dětských čípků s obsahem ibuprofenu potýká s výpadkem v oblasti výroby. Zásoby přípravků, které jsou účinné na bolest či horečku, se rapidně blíží k nule, proto lékárna Kroměřížské nemocnice a.s. na situaci reaguje individuální přípravou této lékové formy, tedy čípků s obsahem ibuprofenu 60 mg určených pro děti od 3 měsíců do 2 let a 125 mg, které jsou určeny pro děti od 2 let. Tyto léky pro děti jsou volně prodejné a cenově dostupné.


„Nemocniční lékárny se dlouhodobě věnují sledování výpadků v oblasti léčiv. Snažíme se včasně zabezpečit dostatečné zásoby léčivých přípravků pro naše pacienty. Pokud již přípravek nelze sehnat, usilujeme o nalezení vhodné alternativy, a to buď nabídkou obdobného hromadně vyráběného přípravku, anebo formou individuální přípravy, jako je tomu v případě nurofenových čípků,“ uvedla vedoucí lékárny Iva Úlehlová s tím, že případně existuje také možnost zajištění mimořádného dovozu neregistrovaných léčiva ze zahraničí.


„Také díky úzké spolupráci s ostatními nemocničními lékárnami v kraji se nám daří situaci s výpadky léčiv zvládnout. Nejpalčivější situace je v současné době u dětských lékových forem, a to jak volně prodejných, tak vázaných na předpis, dále pak u nejrůznějších očních kapek, kombinovaných léčiv pro léčbu vysokého krevního tlaku a cholesterolu,“ dodala Úlehlová.

 

img_9752.jpg

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy