Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská nemocnice rozvíjí krok za krokem areál, začíná nultá fáze přístavby

Desítky milionů korun investuje každým rokem do modernizace přístrojové techniky i údržby svého areálu Kroměřížská nemocnice a.s. Nyní připravuje nultou fázi zásadního projektu, který bude hlavní stavební investiční akcí v následujících letech. Jeho cílem je soustředění akutní péče do budovy A a následné péče do budovy B. Veškeré práce by měly probíhat se zachováním provozu na většině oddělení nemocnice.


„V tuto chvíli zpracováváme pro nultou fázi projektovou dokumentaci. Půjde o severní přístavbu východního křídla budovy A, v níž získají v přízemí prostory chirurgické ambulance včetně urgentního příjmu, do prvního patra se přemístí oční oddělení, které zde získá i vlastní operační sál,“ popsala provozní náměstkyně Hana Příleská.


Přístavba bude vybudována vedle současné magnetické rezonance, která byla dokončena v roce 2019. Její realizace umožní začít s postupnou rekonstrukcí a přístavbou západního křídla budovy A.


„Tuto akci připravujeme ve spolupráci se Zlínským krajem, který je zakladatelem naší nemocnice. Rekonstrukcí a přístavbou západního křídla dojde v úvodních etapách hlavně k řešení nejpalčivějšího problému nemocnice, kterým je stav a kapacita centrálních operačních sálů a navazujících provozů,“ doplnila Příleská s tím, že pro příští desetiletí jsou v plánu celkem čtyři etapy přístavby budovy A, na jejichž konci bude stát modernizovaná nemocnice, zasazená v zeleni, příjemná pacientům i personálu.

 

vizualizace_vychodni_kridlo.jpg

 

Ruku v ruce s výstavbou pro zdravotnické provozy řeší Kroměřížská nemocnice také umístění souvisejícího provozního zázemí. Pro tyto účely plánuje výstavbu budovy R.


„Stavbou provozní budovy nemocnice vyřeší především definitivní umístění serverovny jakožto důležitého a citlivého bodu nemocnice. Tento krok nejen zvýší kybernetickou bezpečnost, ale umožní efektivní napojování rekonstruovaných zdravotnických provozů na nemocniční síť,“ vysvětlila Lenka Mergenthalová, předseda představenstva nemocnice.


Dokončení budovy R umožní konečně po letech odkladů demolici budovy C, která je v havarijním stavu. Dosud je zde umístěna zaměstnanecká jídelna, několik ambulancí, knihovna, část administrativy a zejména serverovny v rámci IT oddělení. Pro stavbu budovy R v současné době nemocnice žádá Zlínský kraj o odkoupení pozemku.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy