Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská nemocnice modernizuje za 20 milionů korun vybavení radiodiagnostického oddělení

Několik nových přístrojů pořizuje pro radiodiagnostické oddělení Kroměřížská nemocnice a.s. Díky 98. výzvě IROP a projektu s názvem Modernizace přístrojového vybavení Kroměřížské nemocnice a.s. získá oddělení do konce prázdnin za téměř dvacet milionů korun dva stacionární skiagrafické přístroje s vertigrafem, pojízdný rentgen a C-rameno s flat panelem.


Pořízení nových přístrojů znamená pro nemocnici rozsáhlou modernizaci rentgenologického vybavení.
„Vše je plně digitalizováno, takže není nutné snímky vyvolávat ve čtečkách. Pořízené snímky putují rovnou do úložiště, což zajistí rychlejší provoz a pružnější spolupráci nejen v rámci jednotlivých oddělení, ale i případně mezi nemocnicemi. Navíc je při jejich používání významně snížena dávka rentgenového záření až na samotné minimum,“ uvedla náměstkyně pro zdravotnické technologie a inovace Eva Prášilová.

 

rtg_novy_s1.jpg


Předností stacionárních skiagrafů je pak například to, že jsou vybaveny takzvanou autopozicí, tedy není nutné jejich ruční směrování na snímkovanou část těla pacienta, pouze malá korekce. Dále jsou přístroje vybaveny autotrackingem a stitchingem, což například umožňuje snímkování dlouhých kostí v rámci jednoho snímku. Součástí přístroje jsou nově také dvousloupové stoly, což usnadňuje manipulaci s imobilními pacienty. Nosnost stolů je až 230 kilogramů.


Modernizovaný pojízdný rentgen nahradí stávající přístroj a bude využíván na odděleních s ležícími či imobilními pacienty, které je obtížné přepravit ke snímkování na stacionárním skiagrafu. C-rameno je zase využíváno na operačních sálech.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy