Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Maminky v Kroměříži budou rodit v novém, čeká je domácí prostředí

Rekonstruované porodní sály Kroměřížské nemocnice a.s. se dočkaly svého otevření. Po osmi měsících tak byla završena největší investiční akce uplynulého roku, jejímž cílem bylo vytvoření moderních porodních sálů poskytujících maximální pohodlí a komfort domácího prostředí.


„Naším cílem bylo vytvořit nastávajícím maminkám takové zázemí, ve kterém se budou cítit dobře a bude jim to co nejvíce připomínat domov. Věřím, že se nám to povedlo a maminky u nás budou opravdu spokojené,“ uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení Lukáš Vacula.


Na nastávající maminky čekají tři samostatné porodní boxy, dva z nich jsou vybaveny vanou pro porod do vody, k dispozici jsou také další pomůcky usnadňující příchod miminka na svět. Tatínkům bude k dispozici odpočinková místnost, v níž si budou moci uvařit například kávu.


Náklady na rekonstrukci dosáhly více než dvanácti milionů korun, nové přístrojové vybavení za deset milionů korun bylo pořízeno v rámci 98. výzvy IROP: Modernizace přístrojového vybavení Kroměřížské nemocnice a.s.


Nastávající maminky budou moci poprvé porodní sály využít ve čtvrtek 7. dubna, v úterý 5. dubna si mohou zájemci nové prostory prohlédnout od 10 do 14 hodin v rámci dne otevřených dveří.

 

porodnice_1.jpg

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy