Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Chirurgii vede nový primář, zaměří se na pomoc mladým kolegům

Nové vedení získalo od 1. března Chirurgické oddělení Kroměřížské nemocnice a.s. Do primářského křesla usedl lékař Jaroslav Novák, který na oddělení nastoupil před téměř 27 lety. Jeho cílem je stabilizovat personální situaci a předávat maximum zkušeností mladým lékařům, kteří na oddělení působí, anebo v budoucnu přijdou.


„Když jsem v roce 1995 do naší nemocnice přišel, věnoval se mi tehdy primář oddělení Zapletal a jeho kolega, doktor Pokorný. Díky nim jsem se všechno naučil a jsem jim za to vděčný. A stejnou cestou se chci dát směrem k mladým kolegům, které na oddělení máme nebo v budoucnu mít budeme,“ vysvětlil Novák.


Jak sám říká, chirurgie je náročný, ale krásný obor a svým způsobem připomíná práci několika řemeslníků. I proto je třeba se mladým lékařům věnovat na maximum.


„Vlastně umíme od všech řemesel trošku. Jsme s nadsázkou takoví opraváři lidských strojů. Instalatéři, protože spojujme trubky k sobě, trošku řezníci, protože musíme umět přesně říznout a najít přesně to, co potřebujeme. Jsme i klempíři a truhláři, protože šroubujme zlomené kosti k sobě a konkurujeme elektrikářům, jelikož přerušené nervy je potřeba přesně napojit. No a v neposlední řadě jsme i chemici, kteří musí zvládnout poopravit vnitřní prostředí. A ačkoli je to široké spektrum, myslím si, že to u nás umíme dobře,“ uvedl Novák.


Přilákat a stabilizovat mladé lékaře je podle něj klíčem k úspěchu.


„Je potřeba, aby ti, co se zde narodili nebo se sem přistěhovali, se nerozprchli a stali se našimi kolegy. Myslím, že je máme co naučit. No a ti, kteří odešli na zkušenou, aby se zase vrátili. Dveře budou mít vždycky otevřené,“ dodal Novák.

 

novak_1.jpeg

 

 

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy