Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Novinka v nemocnicích: Kraj schválil odměnu pro školitele začínajících kolegů

Pomoci stabilizovat personální situaci v nemocnicích je smyslem novinky, se kterou přichází Zlínský kraj. Svým čtyřem nemocnicím letos poskytne více než 11 milionů korun, které budou moci použít na finanční odměny školitelům. Jde o zkušené pracovníky, kteří se věnují novým zaměstnancům nebo studentům v rámci odborných praxí.

 

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlínský kraj vůbec poprvé finančně odmění pracovníky v nemocnicích, kteří se podílí na rozvoji a zaškolení nových zaměstnanců a studentů zdravotnických škol v rámci odborných praxí. Pro vyplácení odměn těmto takzvaným školitelům poskytne kraj formou dotací více než 11 milionů korun. Věc musí schválit ještě krajské zastupitelstvo.

 

„Přišli jsme s touto novinkou, protože nemocnice díky tomu budou moci lépe ocenit ty, kteří se fakticky věnují vzdělávání a zaučování mladých kolegů, ať už z řad absolventů, lékařů, sester nebo stážistů. Kvalitu stáží a začátků praxe ve zdravotnictví považujeme za důležitou součást dlouhodobé stabilizace personálu v našich nemocnicích,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Olga Sehnalová s tím, že odměněni budou také zaměstnanci, kteří se přímo podílejí na náborových aktivitách nemocnic cílených na studenty.

 

Předpokládá se, že díky práci podpořených školitelů by v uvedených nemocnicích mohlo být letos proškoleno až 180 absolventů a 548 studentů škol.

 

Zdroj: Zlínský kraj

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy