Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Počet očkování narůstá, nemocnice opět otevře vakcinační centrum

Obrovský zájem o očkování proti covidu-19 registruje v poslední době Kroměřížská nemocnice a.s. Aby uspokojila co nejvíce lidí v nejkratším možném čase, prodloužila provozní dobu očkovací ambulance také na sobotu. Připravuje se také znovuotevření vakcinačního centra na Výstavišti Kroměříž.


„Zájem je opravdu veliký, denně v ambulanci očkujeme asi tři stovky lidí. Také náš mobilní tým vyjíždí do obcí s nízkou proočkovaností a aplikuje zájemcům další stovky vakcín přímo na místě,“ uvedla Lenka Mergenthalová, předseda představenstva Kroměřížské nemocnice.


Zájem dokazuje také počet podaných dávek, z nichž drtivou většinu tvoří přeočkování třetí dávkou. Zatímco v září bylo podáno 883 vakcín, v říjnu to bylo již téměř dva a půl tisíce dávek. V listopadu pak na očkování dorazilo 6409 lidí.


„Termíny pro očkování pravidelně zpřístupňujeme, někteří lidé již využili možnosti registrovat se například na leden. Neznamená to však, že v prosinci nejsou volné termíny. Naopak jsou často k dispozici i nejbližší dny,“ konstatovala Mergenthalová.


Kroměřížská nemocnice také plánuje znovuotevření vakcinačního centra, předpokladem je jeho zprovoznění ještě před Vánocemi.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy