Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská nemocnice otevřela nový rodinný porodní pokoj

Domácké prostředí a maximální komfort přinese nastávajícím maminkám nový porodní pokoj, který byl slavnostně otevřen ve čtvrtek 26. února v prostorách porodních sálů Kroměřížské nemocnice a.s.. Jeho prostory byly zrekonstruovány a nově vybaveny díky výtěžku z benefiční akce konané v listopadu loňského roku na Výstavišti Floria v Kroměříži a několika sponzorům, kteří pokoj vybavili materiálně.

Nové prostředí je vytvořeno tak, aby působilo příjemně a útulně. Tomu je přizpůsobeno jeho zařízení i barevné ladění. „Máme zkušenosti s tím, že maminky velmi vítají domácké prostředí, kde se přirozeně cítí bezpečně. Věříme, že nový pokoj k jejich většímu pohodlí i psychické pohodě maximálně přispěje. Zároveň však při jeho využívání zůstává zachována kvalitní medicínská stránka s dostupností veškerého potřebného vybavení,“ uvedla Lenka Mergenthalová, předseda představenstva Kroměřížské nemocnice.

Součástí pokoje je tak mimo jiné například lednice, televize, kávovar či pohodlné polohovací křeslo pro tatínky, kteří budou s rodičkami na pokoji trávit čas. Samozřejmým vybavením jsou pak alternativní porodní pomůcky, které maminkám usnadní porod.

„Výhodou je také to, že na tomto pokoji stráví rodička celou dobu svého porodu, od počátečních kontrakcí, přes porod samotný, až po následný dvouhodinový dohled,“ podotkla Mergenthalová.

Dodala, že pokoj je provozován ve standardním režimu, tudíž za jeho využívání nebudou maminky hradit žádné příplatky.

Kroměřížská nemocnice děkuje všem dárcům a partnerům, kteří se na realizaci tohoto projektu podíleli. Benefiční akci na podporu Gynekologicko-porodnického oddělení pomohli Kroměřížské nemocnici zrealizovat a zajistit bez nároku na honorář Výstaviště Floria Kroměříž, Radio Kroměříž a Restaurace a kavárna Scéna Kroměříž. Nábytek, elektroniku a další doplňky na oddělení věnovaly společnosti Nábytek Atol Group Kroměříž, Tesco Stores Kroměříž a Elektrocentrum Karhan Holešov.

Další informace:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy