Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Poplatek za záchyt se mírně navýšil

S vyšší cenou musejí počítat klienti, kteří budou počínaje půlnocí ze čtvrtka na pátek 9. ledna umístěni v Protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici Zlínského kraje sídlící v Kroměřížské nemocnici
a.s.. Na základě podpisu smlouvy mezi Zlínským krajem a nemocnicí totiž dochází ke zvýšení ceny z původních 750 Kč na 850 Kč.

Ošetřeným osobám bude tedy nově účtována částka 850 Kč, která se skládá z ceny vyšetření a ošetření 450 Kč a z ceny za následný pobyt 400 Kč. Zlínský kraj nemocnici uhradí vyrovnávací platbu, která je určena na úhradu rozdílu mezi náklady a výnosy, které nemocnici vzniknou v souvislosti se zajištěním provozu protialkoholní záchytné stanice.

Zvýšení ceny za pobyt však není jedinou změnou, kterou letos záchytná stanice projde. Krajské zastupitelstvo v rámci rozpočtu schválilo pro rok 2015 investici, která je určena na rekonstrukci budovy H v Kroměřížské nemocnici a která by měla po svém zprovoznění sloužit právě pro fungování protialkoholní záchytné stanice.

„Ta je momentálně umístěna v budově A, kde sídlí specializované zdravotnické provozy, které jsou obtěžovány zejména hlukem z tohoto zařízení. To je navíc umístěno v prvním patře, kam musí podnapilé osoby jít po
schodech, což je mnohdy velmi problematické,“ podotkla Lenka Mergenthalová, předseda představenstva Kroměřížské nemocnice.

Rekonstrukce je naplánována na letní měsíce tohoto roku a vyžádá si přibližně 7 milionů korun.

Další informace:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy